Hot Beach Suites Olimpia
| Simbassäng Uppvärmd pool | Mat/Dryck Snackbar vid poolen | Rökning förbjuden Rökfria rum |
| Luftkonditionering |
Hotellet Hot Beach Suites Olimpia Sao Jose do Rio Preto ligger ungefär 25 minuters promenad från Municipal Art Gallery och 3 km från Municipal Theater. Detta hotell har också en parkering.
Sao Jose do Rio Pretos centrum kan nås på 20 minuters promenad. Dr. Leonam Sellmann Nazareth History Museum ligger också 3,1 km från hotellet. Gästerna kommer att uppskatta hotellets läge ett stenkast från A Igreja De Jesus Cristo Dos Santos Dos Ultimos Dias.
Rummen på Hot Beach Suites Olimpia har plattskärms-TV med satellitkanaler samt bekvämligheter som luftkonditionering.
Gästerna på restaurangen Fogo e Brasa kan njuta av brasilianska maträtter ungefär 13 minuters promenad från boendet.
- Lokala sevärdheter
- Teatro do SESI São José Do Rio Preto1762 km
- Santuario Sao Judas Tadeu1172 km
- Catedral de Santos1054 km
- Paroquia Do Imaculado Coracao De Maria1256 km
- Paroquia Santa Rita de Cassia403 km
- Teatro Municipal Paulo Moura1689 km
- Congregacao Crista no Brasil1752 km
- Municipal Art Gallery1047 km
- D. Joao VI History and Teaching Museum1042 km
- Flygplatser
- Prof. Eribelto Manoel Reino flygplats8 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Parkering
Mat och drycker
- Köksgeråd
- Snackbar vid poolen
Aktiviteter och avkoppling
- Uppvärmd pool
- Utomhusbassäng
- Solsängar
- Trädgård
På rummet
- Luftkonditionering
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Hot Beach Suites Olimpia?
Det tar 20 minuter till fots att komma från hotellet Hot Beach Suites Olimpia till centrum. - 🚗
Var kan jag parkera min bil under vistelsen på hotellet Hot Beach Suites Olimpia?
Gäster på hotellet Hot Beach Suites Olimpia kan parkera sina fordon på parkering. - ❓
Vilken typ av pool erbjuder hotellet Hot Beach Suites Olimpia?
Hotellet Hot Beach Suites Olimpia har en uppvärmd pool.